W KRAINIE PYRLANDII

  „W krainie Pyrlandii ”- pod takim tytułem 11 października 2022r., już po raz kolejny w naszej szkole, obchodzony był Dzień Ziemniaka. Celem tej akcji była m.in. popularyzacja działań prozdrowotnych i artystycznych, kultywowanie rodzimych tradycji czy promocja zdolności i zainteresowań wśród dzieci i młodzieży.

W tym dniu uczniowie SP  w zespołach klasowych wykonywali makiety  pod nazwą „ Ziemniaczana era dinozaurów”, natomiast najmłodsi ( przedszkolaki ) próbowali swoich sił przy wycinaniu  pieczątek i składaniu figurek. ( Większość uczniów była ubrana w strój rolnika/farmera).

                Dużym powodzeniem cieszyła się wystawka, na której zaprezentowane zostały ziemniaki o nietypowym kształcie oraz „ ziemniaczana ścianka fotograficzna” ( wszyscy chętni zostali uwiecznieni na pamiątkowym zdjęciu).

Kolejnym zaplanowanym działaniem było wręczenie nagród i wyróżnień osobom, które wzięły udział w konkursach.

Ostatnim punktem akcji „ W krainie Pyrlandii” był wspólny obiad. Na stołówce szkolnej królowały oczywiście ziemniaki. Wszyscy z apetytem zjedli pyszne pyry z gzikiem.

Takie święta  są doskonałą okazją nie tylko do integracji i zabawy, ale również wspaniałą lekcją poznania zwyczajów swojego regionu.
2022-11-06

Dodaj komentarz

Ataraksja