WYCIECZKA DO WIOSKI ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA  ( SKANSEN BICZ )

13.12.2022r. uczniowie klas: 4a,4b,5a,5b wybrali się do Skansenu Bicz,który przemieniony został w czarującą i magiczną Wioskę Świętego Mikołaja.

Dzieci rozpoczęły swoją przygodę od wizyty w PRACOWNI ELFÓW i  zwiedzenia CHATY MIKOŁAJA. Następnym punktem programu było przejście do DIAMENTOWEJ SALI i napisanie listów do świętego  na pięknej, ozdobnej papeterii. Szczególną atrakcją w tym budynku było spotkanie z Mikołajem, który z dziećmi rozmawiał, bawił się,tańczył,śpiewał kolędy i pozował do pamiątkowych zdjęć. Następnie wszyscy uczestniczyli w warsztatach pieczenia świątecznych pierników. Nad prawidłowym przebiegiem zajęć cały czas czuwały pracowite elfy i uczynne śnieżynki. Na końcu młodzież udała się na POCZTĘ ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA, aby wysłać wcześniej napisane listy, a następnie na  jarmark świątecznym, na którym dzieci będą mogły nabyć pamiątki i gwiazdkowe prezenty dla najbliższych.

Wioska urządzona jest bardzo starannie, z dbałością o wszystkie detale.Dekoracje,stroje, rekwizyty, muzyka, oświetlenie itp. – wszystko wpływa na to, że pobyt tam to wspaniała przygoda, podczas której można odczuć magiczną, świąteczną atmosferę.
2022-12-20

Dodaj komentarz

Ataraksja