Tydzień Bibliotek

Podczas Tygodnia Bibliotek uczniowie z klas II i III wzięli udział w spotkaniu autorskim z Jolantą Matuszewską. Impreza czytelnicza odbyła się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Ostrowitem. Jolanta Matuszewska opowiedziała o swojej twórczości, przedstawiła bohaterów swoich książek oraz zdradziła skąd bierze inspiracje do pisania. Autorka zaprezentowała swoje książki z serii „Przyjaciółki z podwórka”– Tajemniczy tunel, Tajemniczy bursztyn, Tajemniczy starzec, Magiczne przedmioty oraz U Świętego Mikołaja. Opowiedziała także jak wygląda droga książki od pomysłu aż do wydania w wydawnictwie. Na spotkaniu nie zabrakło również wielu pytań i rozmów o dziecięcych marzeniach, co pokazało, jak wielką siłą jest ich wyobraźnia. Na zakończenie spotkania nie zabrakło chętnych do zakupu książek ze specjalną dedykacją od autorki.




2026-05-20

Dodaj komentarz

Ataraksja