Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu

Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu przypada zawsze w trzeci czwartek listopada. W Polsce obchodzony jest od 1991 roku.

Pomysł akcji narodził się w Stanach Zjednoczonych z inicjatywy dziennikarza Lynna Smitha, który w 1974 roku zaapelował do czytelników swojej gazety, aby przez jeden dzień nie palili papierosów. W efekcie, aż 150 tysięcy ludzi spróbowało przez jedną dobę wytrzymać bez palenia. Zachęcone powodzeniem akcji Amerykańskie Towarzystwo Walki z Rakiem uznało trzeci czwartek listopada (tydzień przed obchodzonym w Stanach Zjednoczonych Dniem Dziękczynienia) za Dzień Rzucania Palenia.

         Nasza szkoła też przyłączyła się do tego działania. W związku z tym dzieci sześcioletnie z  oddziałów przedszkolnych   (grupy : 0 a i 0 b ) na forum szkoły przedstawiły scenki profilaktyczne pod tytułem „ Nie pal przy mnie proszę ” ,w których przedstawiły  negatywne skutki palenia tytoniu i zachęcały do prowadzenia zdrowego stylu życia.

 W tym dniu wszystkie grupy przedszkolne brały  także udział w zajęciach dydaktycznych, których celem było  pogłębienie  wiedzy na temat szkodliwości palenia tytoniu, połączonych z wykonaniem prac plastycznych w celu promowania zachowań profilaktycznych.
2022-12-20

Dodaj komentarz

Ataraksja