Sport Szkolny

W Ostrowitem 05 kwietnia odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Dwa Ognie klas 1-3, osiem szkół w trzech kategoriach wiekowych rywalizowało o tytuł mistrzowski. Bardzo dobrze zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły, w kategorii klas I zajęli 2 miejsce, w finale po wyrównanej walce przegrywając z SP. Strzałkowo.
W kategorii klas III nasza szkoła również zajęła 2 miejsce po emocjonującym finale z Ciążeniem. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były dwie dogrywki, ostatecznie przegraliśmy 11:9.

W Kowalewie Opactwie 13 kwietnia przeprowadzone zostały Mistrzostwa Powiatu w Drużynowych Biegach Przełajowych. Szkołę Podstawową z Ostrowitego reprezentowały trzy zespoły :
dziewczęta klasy 6 i młodsi ( Karolina Rogalska, Ewelina Słowińska, Julia Kaczmarek, Nikola Woźniak, Aleksandra Łuczak i Wiktoria Bełza) ; dziewczęta klasy 7-8 ( Michalina Dymowska, Julia Drzewiecka, Amelia Wawrzyniak i Natalia Chatkowska) ; chłopcy klasy 8-7 ( Wojciech Roszak, Kacper Król, Daniel Kirscht, Szymon Derengowski i Mateusz Głombicki).
W klasyfikacj drużynowej chłopcy zajęli 6 miejsce, młodsze dziewczyny 4 miejsce ,a najlepszy wynik uzyskały dziewczyny kl 8-7 zajmując 2 pozycję. Indywidualnie Julia Kaczmarek wywalczyła srebrny medal, bardzo dobre 4 miejsce wybiegała Julia Drzewiecka.