DZIEŃ ZDROWIA

7 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia.W tym roku Światowa Organizacja Zdrowia( WHO) zaproponowała,aby zwrócić uwagę na konieczność podjęcia pilnych działaniach niezbędnych do utrzymania ludzi i planety w zdrowiu oraz wspierania ruchu na rzecz tworzenia społeczeństw skoncentrowanych na dobrobycie.
Tegoroczne hasło obchodów Światowego Dnia Zdrowia brzmiało: „Our planet, our health – Nasza planeta, nasze zdrowie”.
W naszej szkole z tej okazji zorganizowana została manifestacja zdrowia. Uczniowie klas 0-VIII przeszli ulicami Ostrowitego z transparentami , na których znajdowały się hasła prozdrowotne .W pochodzie uczestniczyła także p, Małgorzata Pluta – pracownik PSSE w Słupcy.
Kolejnym działaniem prozdrowotnym zaplanowanym na ten dzień było spotkanie uczniów klas 8 ze wspomnianą wyżej p. Małgorzatą Plutą. Zaproszony gość w fachowy sposób wyjaśnił zagadnienia związane z tematyką Światowego Dnia Zdrowia oraz przeprowadził pogadankę na temat profilaktyki HIV/AIDS.
W naszej szkole, która należy do sieci Szkół Promujących Zdrowie ,nieustannie podejmowane są różnego rodzaju działania prozdrowotne. Wszyscy wiemy, że zdrowie jest podstawą dobrego funkcjonowania w życiu codziennym. Odczuwając jakikolwiek dyskomfort nie jesteśmy w stanie w pełni korzystać z uroków dnia codziennego, dlatego tak ważna jest profilaktyka.

Zdjęcia w galerii.
2022-04-25

Dodaj komentarz

Ataraksja