Dzień Zdrowia

„ Szlachetne zdrowie nikt się nie dowie jako smakujesz,aż się zepsujesz…”   

  ( J.Kochanowski )

Corocznie, od 1950 r., w dniu 7 kwietnia, w rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia. Każdego roku motyw przewodni tego święta poświęcony jest innej tematyce, która podkreśla priorytetowy obszar problemów w zakresie  zdrowia publicznego na świecie. W 2023 roku hasło brzmi :” Zdrowie dla wszystkich”

 W maju 2012 r. nasza szkoła otrzymała certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie, z którego jesteśmy bardzo dumni. Nadal jednak podejmujemy różnorodne działania prozdrowotne, które są dowodem na to, że w pełni zapracowaliśmy sobie na takie wyróżnienie.

W tym roku w ramach obchodów Światowego Dnia Zdrowia dzieci z klas 1-3 oraz z oddziałów przedszkolnych przygotowywały zdrowe kanapki,pyszne sałatki i pożywne soki. Natomiast starsi ( uczniowie klas 4-8 ) mieli okazję spotkać się z p. Agatą Grzelaczyk– dietetyczką, która przybliżyła wszystkim  zagadnienia związane ze zdrowym stylem życia.

Tematy, które były  poruszane podczas warsztatów  to:
1. Piramida zdrowego żywienia i stylu życia, talerz zdrowego żywienia oraz podstawowe zasady zdrowego żywienia.
2. Dlaczego warto jeść warzywa i owoce?  
3. Gdzie ukryty jest cukier? Dlaczego cukier szkodzi? Zamienniki cukru: czy miód i cukier brązowe to zdrowsze zamienniki cukru? Sprawdzanie ile jest cukru w popularnych słodyczach i napojach.
4. Energetyki – czy są takie złe?

Szczególnym zainteresowaniem wśród młodzieży cieszyły się  własnoręcznie przygotowane przez uczniów zdrowe batony bez pieczenia.

https://www.spostrowite.pl/galeria/nggallery/galeria/dzien-zdrowia
2023-04-07

Dodaj komentarz

Ataraksja