Dzień św. Patryka w Powidzu

Jak co roku 17 marca uczniowie naszej szkoły biorą udział w konkursie z okazji Dnia Świętego Patryka – patrona Irlandii. Dzień ten nie jest jedynie świętem narodowym Irlandii, ale również jednym z najchętniej obchodzonych świąt na świecie. 17 marca dominuje kolor zielony, gdyż Irlandia to zielona wyspa.

W tym wyjątkowym dniu spotkali się uczniowie wraz z opiekunami z różnych szkół: ZSP Powidz, ZSP Witkowo , ZSP Mielżyn oraz SP Ostrowite. Nie zabrakło również żołnierzy amerykańskich z bazy wojskowej w Powidzu.

Uczniowie rywalizowali w dwóch konkursach: konkursie wiedzy o Irlandii- SHAMROCK – II edycji oraz w konkursie na najlepsze przebranie Leprechauna.

Oprócz konkursów uczniowie wzięli też udział w warsztatach mydełkowych SOAP WORKSHOP, podczas których samodzielnie przygotowali zielone mydełka.

Następnie nadszedł czas na bliższe spotkanie z amerykańskimi żołnierzami, którzy byli pod wrażeniem wiedzy i zdolności naszych uczniów oraz ich talentów plastycznych. Żołnierze opowiedzieli o sobie oraz chętnie odpowiadali na pytania uczniów. Zatańczyli też wspólnie z nami taniec Leprechauna oraz wzięli udział w quizach Kahoot o Polsce oraz Ameryce. Zabawa była przednia!

Nie obyło się również bez zielonych słodkości, które bardzo wszystkim smakowały.
2023-03-21

Dodaj komentarz

Ataraksja