DZIEŃ PATRONA

ŚWIĘTO UCHWALENIA KONSTUTUCJI 3 MAJA

DZIEŃ ZIEMI

Od 1996roku,czyli od momentu, gdy patronem Szkoły Podstawowej w Ostrowitem została Ludwika Jakubowicz ( wieloletnia nauczycielka i kierowniczka ) bardzo uroczyście obchodzony jest  w naszej palcówce Dzień  Patrona.

         Na początku młodzież przedstawiła krótką inscenizację, podczas której przybliżono  postać Ludwiki Jakubowicz. W swych wypowiedziach starała się pokazać, że była to osoba prawa, ciesząca się wielkim autorytetem i szacunkiem osób, które ją znały. Następnie złożono kwiaty i zapalono symboliczny znicz pod tablicą patronki. Kolejną częścią programu było m.in. rysowanie portretów i układanie rymowanek.

         Święto Patrona jest dla uczniów SP w Ostrowitem jednym z tych szczególnych dni,  na który czeka się z niecierpliwością. Jest to niewątpliwie związane z tym, że wtedy wręczane są tak zwane „złote szczeble do kariery” w różnych kategoriach ( dla uczniów klas 4-8 ). Każdy  chce otrzymać dyplom i symboliczny złoty szczebel. Można zdobyć tytuł m. in. najlepszego sportowca, poligloty , recytator, plastyka, ekologa, czytelnika itd.

Podczas Dnia Patrona zostały też przedstawione wyniki konkursu wiedzowego „ Ludwika Jakubowicz –  nasza patronka ”.

Oto zwycięzcy :

Kategoria I – klasy IV-VI

I miejsce : Julia Piwnicka kl. 4b

II miejsce : Sandra Gasza ,kl. 4b, Barbara Majchrzak, kl. 5b

Kategoria I – klasy VII-VIII

I miejsce : Aleksandra Graniczna, kl. 8a, Szymon Krzymiński, kl.8b

II miejsce: Szymon Derengowski, kl. 8b

            Z uwagi na fakt, że w kwietniu przypada  Światowy Dzień Ziemi, a  maju Święto Uchwalenia Konstytucji 3 Maja , uczniowie podczas obchodów Dnia Patrona  przedstawili  też krótkie montaże muzyczno-słowne związane z tymi wydarzeniami.
2023-05-02

Dodaj komentarz

Ataraksja