ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA

ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA

7 kwietnia 1950 roku powstała Światowa Organizacja Zdrowia ( WHO ) – organizacja działająca w ramach Organizacji Narodów Zjednoczonych zajmująca się ochroną zdrowia. Od tego właśnie dnia 7 kwietnia obchodzony jest jako Światowy Dzień Zdrowia. Każdego roku motyw przewodni tego święta poświęcony został innej tematyce, która podkreśla priorytetowy obszar problemów w obszarze zdrowia publicznego na świecie. Tegoroczne hasło brzmi: ,,Budowanie sprawiedliwego i zdrowszego świata". Jest ono związane z obecną epidemią i działaniami związanymi z zapobieganiem i rozprzestrzenianiu się SARS-Co V-2.

W Polsce obchodom Światowego Dnia Zdrowia towarzyszą obchody Dnia Pracownika Służby Zdrowia. Nigdy nie zapominajmy o osobach, których codzienna praca jest niejednokrotnie trudną walka o zdrowie i życie drugiej osoby.

Pamiętajmy, że aby korzystać z życia trzeba być zdrowym. Dbajmy więc o zdrowie własne i swoich bliskich, gdyż jak wiele wieków temu powiedział grecki liryk :„ Największym skarbem dla człowieka jest zdrowie ”.

W naszej szkole w ramach Światowego Dnia Zdrowia podczas lekcji wychowawczych nauczyciele przeprowadzili pogadanki związane ze zdrowym stylem życia, a chętni uczniowie przygotowali zdrowe posiłki ( zapraszamy do galerii ).

2021-04-09

Twój komentarz?

Autor:

Ataraksja