Postaw na słońce – edycja 2019/2020

Postaw na słońce – edycja 2019/2020 Po raz drugi nasza szkoła aktywnie uczestniczy w projekcie organizowanym przez Fundację Bank Ochrony Środowiska, który promuje stosowanie Odnawialnych Źródeł Energii - "Postaw na słońce".
Projekt ma na celu rozpowszechnianie wiedzy o mikroinstalacjach OZE, czyli urządzeniach, pozwalających wytwarzać energię elektryczną we własnym zakresie na swój własny użytek. Szczególny nacisk organizatorzy projektu kładą na fotowoltaikę, czyli technologie przetwarzania energii słonecznej na elektryczną.

Głównym założeniem projektu jest wyedukowanie w szkołach grup uczniów, którzy zdobędą rzetelną wiedzę w tym temacie i będą dzielić się nią z innymi. Do projektu przystąpiła dziecięcioosobowa grupa uczniów z klasy VIII o wdzięcznej nazwie „PROMYKI”.

Młodzież podjęła już pierwsze działania w zakresie zdobywania wiedzy, a jedną z inicjatyw było zaproszenie na prelekcję do szkoły przedstawiciela Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu, pani Magdaleny Żelichowskiej, która przybliżyła mam wiedzę na temat sposobów wytwarzania i pozyskiwania środków wspierających indywidualnych odbiorców energii (w tym na zakładanie instalacji OZE i modernizacje naszych domów). Zapraszamy do oglądania zdjęć w GALERII.

Poruszyliśmy też problem ochrony środowiska i zagrożeń wynikających z dalszego stosowania tradycyjnych źródeł energii.

W drugim etapie projektu uczniowie zorganizują konferencje lokalne, na których przekażą swoją wiedzę zgromadzonym gościom, przede wszystkim właścicielom domów jednorodzinnych.

Projekt ma charakter konkursowy. Mamy szczerą nadzieję, że konkurs przyczyni się do upowszechnienia w Polsce i w naszym regionie idei wytwarzania własnej energii, że razem pomożemy środowisku, poprawimy stan własnego zdrowia i przyczynimy się do zwiększenia bezpieczeństwa energetycznego kraju, a w końcu wspomożemy też własne portfele. Zapraszamy do odwiedzania naszej strony na facebooku:

https://www.facebook.com/pg/Promyki-Ostrowite-Postaw-na-s%C5%82o%C5%84ce-201920-102678981255027/posts/?ref=page_internal

2020-01-21

Twój komentarz?

Autor:

Ataraksja