Powiatowa Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego i Sztafetowe Biegi Przełajowe.

Powiatowa Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego  i Sztafetowe Biegi Przełajowe. Zgodnie z wieloletnią tradycją koniec września to czas na Inaugurację Sportowego Roku Szkolnego. W tym roku odbyła się ona 26 września, i podobnie jak w latach poprzednich, gospodarzem imprezy był Zespół szkół Ponadgimnazjalnych w Zagórowie. Tym razem Inauguracja różniła się nieco od poprzednich, gdyż w wyniku reformy oświaty trzeba było zmodyfikować system współzawodnictwa sportowego i dostosować go do nowego systemu oświaty. Zatem od tego roku szkolnego rywalizacja będzie przebiegała w postaci Igrzysk Dzieci(kl. VI i młodsi), Igrzysk Młodzieży Szkolnej ( kl. VII i II + III gimnazjalne) oraz Licealiada (szkoły ponadgimnazjalne). To sportowe wydarzenie przygotował i przeprowadził Międzyszkolny Ośrodek Sportowy. W trakcie imprezy podsumowano przebieg współzawodnictw w minionym roku szkolnym, wyróżniono najlepsze szkoły w każdej kategorii wiekowej oraz, przy zachowaniu ceremonii olimpijskiej, otwarto sportowy nowy rok szkolny. Dokonał tego Starosta Powiatu Słupeckiego Mariusz Roga, który pogratulował wszystkim młodym sportowcom oraz ich opiekunom osiągnięć sportowych w minionym roku. Życzył też wszystkim, by nowy rok przyniósł wszystkim wiele radości i zadowolenia z udziału w sporcie szkolnym, także wytrwałości w pracy oraz zdrowia, które w sporcie jest szczególnie potrzebne.
Tradycją jest też, że w trakcie tej imprezy wręczane są nagrody za zakończone wcześniej Sztafetowe Biegi Przełajowe w kategorii Igrzysk Dzieci. W latach poprzednich nasze sztafety lokowały się na miejscach medalowych, jednak I miejsca "zarezerwowane" były dla szkoły ze Strzałkowa. Tym razem wielki powód do radości przysporzyły nam nasze dziewczęta, które po bardzo dobrym biegu zajęły pierwsze miejsce i wywalczyły awans do finału wojewódzkiego który odbędzie się 12 października na hipodromie Wola w Poznaniu. Dziewczęta w składzie: Kinga Sikorska, Weronika Szklarek, Wiktoria Pawlaczyk, Zuzanna Pawlaczyk, Anna Rumińska, Ola Jóźwiak, Klaudia Górska, Laura Woźniak i Patrycja Woźniak zasłużyły na wielkie brawa i gra-tulacje.
W zawodach biegali też nasi chłopcy: Kacper Sikorski, Kacper Karpiński, Dominik Adelski, Kuba Kapturski, Kuba Słowiński, Szymon Dempniak, Dawid Król I Janek Świątek po zaciętej rywalizacji zajęli IV miejsce. Im też należą si egratulacje, gdyż przez większą część dystansu byli na II miejsce, jednak rywale w końcówce okazali się minimalne lepsi.
Ogólnie start należy uznać za bardzo udany, przede wszystkim dlatego, że na tle in-nych rywali nasi uczniowie pokazali, że są wybiegani i potrafią walczyć, co w dalszej rywalizacji powinno zaowocować dobrymi wynikami.

2017-09-27

Twój komentarz?

Autor:

Ataraksja