Warzywa i owoce na co dzień i od święta!

Klasa Ib ma za sobą zajęcia kształtujące postawy zdrowego stylu życia. Zostały one przeprowadzone zgodnie z zaproponowanym w projekcie scenariuszem.
Podczas zajęć dzieci uświadomiły sobie, jak ważną rolę w codziennej diecie i wartość odżywczą mają owoce i warzywa. Zajęcia zachęcały dzieci do codziennego jedzenia warzyw i owoców.
Wszyscy uczniowie przynieśli do szkoły owoce i warzywa, z których powstała wspaniała wystawka. W czasie zajęć dzieci w 3osobowych grupach opowiadały o warzywach, owocach, które najchętniej zjadają. Każda z grup opowiedziała zmyśloną historyjkę z udziałem danego owocu, warzywa, wykonała w zaproponowanej przez nauczyciela technice pracę plastyczną. Wszystkie prace utworzyły potem Encyklopedię Warzyw i Owoców.
Grupa przygotowała przedstawienie "Na straganie" (15 listopada) dla dzieci z oddziałów przedszkolnych. Swoją obecnością zaszczyciła nas również pani Dyrektor. Po przedstawieniu mali aktorzy zaprosili swoich gości do wspólnej zabawy przy muzyce. Po emocjach związanych z występem można było poczęstować się przygotowanymi owocowo – warzywnymi smakołyki, łamigłówkami i kolorowankami.
WODA NA ZDROWIE!
Zajęcia zostały poprowadzone według zaproponowanego w projekcie scenariusza. Dzieci wyciągały wnioski z doświadczenia (rośliny w trzech warunkach życiowych), poszukiwały wody w różnych organizmach (cytryna, jabłko, liść aloesu, własne ciało). Świetnie bawiły się określając ilość wody w organizmach (niemowlę, dziecko, osoba dorosła, osoba starsza). Przeprowadzono również pogadankę nt znaczenia wody dla organizmu człowieka (na podstawie proponowanej planszy i filmu edukacyjnego "Rola wody w prawidłowym funkcjonowaniu organizmu człowieka"). Na koniec uczniowie stworzyli „Wodne Stworki” – postacie, które mają zachęcić innych do picia wody.

2018-11-28

Twój komentarz?

Autor:

Ataraksja