Drużynowe biegi przełajowe

Drużynowe biegi przełajowe Zawody zostały rozegrane w dniu 17 kwietnia 2018 na obiekcie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Zagórowie. W zawodach uczestniczyło 94 chłopców i 86 dziewcząt z 10 szkół podstawowych, którzy brali udział w biegach na dystansie 1000-1200 m, podziale na 6-osobowe drużyny z poszczególnych roczników. Naszą Szkołę reprezentowali:
Kl. IV dziewcząt: Chatkowska Natalia, Dymowska Michalina, Koszal Natasza, Koziorowska Malwina, Król Magdalena, Ślebioda Oliwia, Woźniak Patrycja
Kl. V-VI dziewcząt: Jóźwiak Aleksandra, Pawlaczyk Wiktoria, Rumińska Anna, Sikorska Kinga, Szklarek Weronika, Woźniak Laura
Kl. IV chłopcy: Bełza Patryk, Kwiatkowski Adam, Romecki Dawid, Roszak Bartosz, Słowiński Kacper, Ślebioda Jakub
Kl. V-VI chłopcy: Adelski Dominik, Dempniak Szymon, Karpiński Kacper, Król Dawid, Kujawa Radosław, Świątek Jan.
W tych zawodach bardzo dobrze zaprezentowały się nasze dziewczęta, i to zarówno indywidualnie, jak i drużynowo. Przede wszystkim trzeba wymienić dwie zawodniczki: Larę Woźniak i Patrycje Woźniak, które w swych kategoriach wiekowych sięgnęły po złote medale Mistrzostw Powiatu, zdobywając tym samym awans do Finału Wojewódzkiego. Także drużyna dziewcząt z kl. V-VI z bardzo dużą przewagą punktową zajęła I miejsce w klasyfikacji drużyn, zdobywając tym samym tytuł Mistrzyń Powiatu i awans do Finału Wojewódzkiego. Warto dodać, że drużyna dziewcząt z kl. IV zajęła II miejsce, przegrywając ze Strzałkowem różnicą zaledwie 2 punktów. Drużyny chłopców wypadły nieco słabiej: kl. V-VI uplasowała się na III miejscu, kl. IV na miejscu VI.

FINAŁ WOJEWÓDZKI 29.05.2018

Dzień 29 maja 2018 roku zapisał się złotymi (a właściwie brązowymi) zgłoskami w historii sportu szkolnego w SP Ostrowite. Nie można powiedzieć, że drużyna dziewcząt w składzie: Laura Woźniak, Aleksandra Jóźwiak, Weronika Szklarek, Anna Rumińska, Kinga Sikorska i Wiktoria Pawlaczyk jechała do Żerkowa w roli faworytek. Jednak po jesiennych biegach sztafetowych 4 miejsce) i po obiecujących występach dziewcząt w 4-boju LA mogliśmy liczyć na dobry występ. Liczna stawka biegaczek (ok.200), straszny upał (ponad 30 stopni), trudna, długa trasa oraz stres: z tym musiały sobie poradzić nasze dziewczęta i trzeba przyznać, że poradziły sobie wzorcowo, bo oto po przeliczeniu punktów zdobytych przez wszystkie zawodniczki okazało się, że nasza drużyna zajęła III miejsce w Wielkopolsce zdobywając tym samym brązowy medal. Jest to olbrzymi sukces naszych biegaczek, które zmęczone ale przeszczęśliwe wracały do domu. W zawodach startowała jeszcze Patrycja Woźniak z kl. IV ale zajęła miejsce dalsze. Nie mniej podsumowując należy stwierdzić, że postawa wszystkich naszych zawodników zasługuje na uznanie i ogromne gratulacje.