Czwórbój Lekkoatletyczny

Czwórbój Lekkoatletyczny Zawody zostały rozegrane w dniu 27 kwietnia br. na Stadionie Leśnym w Słupcy. W zawodach uczestniczyły 53 zawodniczki i 53 zawodników z 9 szkół podstawowych z powiatu słupeckiego. Naszą Szkołę reprezentowali wśród chłopców: Dominik Adelski, Kacper Sikorski, Kacper Karpiński, Szymon Dempniak, Dawid Król I Jan Świątek. Reprezentację dziewcząt tworzyły: Wiktoria Pawlaczyk, Weronika Szklarek, Kinga Sikorska, Anna Rumińska, Laura Woźniak oraz Aleksandra Jóźwiak. Nasi zawodnicy zaprezentowali wysokie umiejętności lekkoatletyczne, co potwierdzają wyniki. Na uwagę zasługuje wyrównany poziom poszczególnych drużyn oraz bardzo dobra dyspozycja dziewcząt w biegu na 600m. Poniżej wyniki szczegółowe.

Awans do finału rejonowego uzyskały:
dziewczęta: SP Strzałkowo, SP 1 Słupca, SP Ostrowite
chłopcy: SP Strzałkowo, SP 3 Słupca
Ponadto prawo startu w finale rejonowym mają także zwycięzcy poszczególnych konkurencji: Z naszej szkoły był to Kacper Karpiński, który wygrał rzut piłeczką palantową z wynikiem 53 m.
Finał Rejonu konińskiego w 4-boju LA odbył 17 maja 2018 w Słupcy na Stadionie Leśnym ul. Gajowej a Organizatorem tradycyjnie był Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Słupcy. Otwarcia zawodów dokonał Dyrektor MOS Dariusz Mielcarek W zawodach uczestniczyło 66 zawodniczek i 64 zawodników z 18 szkół podstawowych z rejonu konińskiego. Naszą szkołę reprezentowały dziewczęta: Wiktoria Pawlaczyk, Weronika Szklarek, Kinga Sikorska, Anna Rumińska, Laura Woźniak oraz Aleksandra Jóźwiak oraz Kacper Karpiński.
Wśród dziewcząt najlepsza okazała się reprezentacja SP 1 Słupca (1231 pkt). Nasza ekipa, po bardzo dobrym występie i zdobyciu 1125 pkt uplasowała się na 5 miejscu.
W klasyfikacji indywidualnej Kacper Karpiński zajął pierwsze miejsce w rzucie piłeczka palantową (56 m.) a Ola Jóźwiak w tej samej konkurencji była druga z wynikiem 40 m. Oboje zawodnicy awansowali do Finału Wojewódzkiego, który 24 maja odbył się na stadionie MOSiR w Lesznie. Mimo bardzo ambitnej postawy naszym zawodnikom nie udało się zająć czołowych miejsc, jednak sam awans do zawodów tego szczebla należy uznać za duży sukces