Podsumowanie akcji "Zbiórka surowców wtórnych"

Podsumowanie akcji W roku szkolnym 2017/2018, tak jak w latach ubiegłych, w Szkole Podstawowej w Ostrowitem prowadzona była zbiórka surowców wtórnych. Brali w niej udział uczniowie z klas 0- VII oraz uczniowie z oddziałów gimnazjalnych. Jest to część ogólnopolskiej akcji zbierania surowców wtórnych, przeznaczonych do recyklingu. W ciągu 8 miesięcy udało się zebrać: około 690 kg makulatury, 187 tysięcy nakrętek plastikowych i 2900 sztuk baterii.
Zbierając nakrętki pomagamy charytatywnie osobom niepełnosprawnym, które mogą za nie dostać sprzęt potrzebny do rehabilitacji. W tym roku szkolnym (po raz kolejny) akcja wspierała działania rehabilitacyjne Adasia, chorego na autyzm podopiecznego Fundacji: "Zdążyć z pomocą".
Wszystkim uczestnikom akcji zostaną wkrótce wręczone Dyplomy Ekologa. Uczniowie, którzy aktywnie i systematycznie brali udział w szkolnej akcji zbiórki surowców wtórnych w roku szkolnym będą uczestnikami wycieczki jednodniowej do Łodzi. Organizator zachęca do aktywnego udziału w akcji zbierania surowców wtórnych przeznaczonych do recyklingu wszystkich uczniów w przyszłym roku szkolnym.

2018-04-21

Twój komentarz?

Autor:

Ataraksja