Podsumowanie konkursów przyrodniczych

Podsumowanie konkursów przyrodniczych

W czwartek 16 listopada w Zespole Szkolno–Przedszkolnym w Budzisławiu Kościelnym odbyło się podsumowanie konkursów przyrodniczych dla szkół z terenu gmin należących do Związku Gmin Powidzkiego Parku Krajobrazowego. Dzieci i młodzież z 5 gmin (Ostrowite, Powidz, Kleczew, Orchowo i Wilczyn) uczestniczyły w konkursach literackich, plastycznych, fotograficznych i wiedzowych. Poza tym mogli też wziąć udział w grze terenowej w sortowni odpadów w Kleczewie. Całemu przedsięwzięciu przyświecało hasło: „Segreguję nie marnuję, przyrodę Powidzkiego Parku Krajobrazowego znam i szanuję”. Nasza szkoła aktywnie włączyła się we wszystkie proponowane konkursy.
II miejsce w konkursie literackim na opowiadanie o Powidzkim Parku Krajobrazowym w kategorii dzieci z klas IV – VII zdobyła uczennica klasy Vb – Olga Łusiewicz za prace pt. „Rodzinna wycieczka po Powidzkim Parku Krajobrazowym”.
I miejsce w konkursie fotograficznym pt. „Rośliny chronione w Powidzkim Parku Krajobrazowym” dla uczniów z oddziałów gimnazjalnych zdobyła uczennica kl. IIa – Maria Juszczak za zdjęcie pt. „Pierwszy zwiastun wiosny”.
Najliczniej młodzież z naszej szkoły przystąpiła do konkursu wiedzowego pt. „As segregacji”. Był to konkurs dwuetapowy, skierowany dla uczniów powyżej 13. roku życia. I etap składał się z testu miedzowego. Do drugiego etapu przechodziło pięć osób, które uzyskały w pierwszym etapie najwyższy wynik i w tej części każdy z uczestników musiał przygotować własną prezentację multimedialną pt. „Segregacja odpadów w mojej gminie i jej wpływ na środowisko naturalne”. Naszą szkołę w II etapie konkursu reprezentowały z sukcesem następujące osoby:
- Oliwia Szymfeld – kl. IIa
- Agata Ziemniarska – kl. IIb
- Julia Krzosek – kl. IIIb
- Antonii Andrzejewski – kl. IIIa
- Kamil Fekner – kl. IIIa
Organizatorzy tegorocznej edycji zadbali o piękną oprawę artystyczną, poczęstunek dla wszystkich laureatów i zaproszonych gości oraz miłą atmosferę. Wszyscy uczestnicy konkursów otrzymali pamiątkowe dyplomy a laureaci i wyróżnieni nagrody rzeczowe.. Podczas gali podsumowującej realizację tegorocznej edycji konkursu przedstawiciel Urzędu Gminy w Ostrowitem – pan Mateusz Wojciechowski wręczył dodatkowe podziękowania i upominki wszystkim nagrodzonym uczniom z naszej szkoły.
Pragniemy złożyć serdeczne gratulacje laureatom tegorocznych konkursów i podziękować wszystkim uczestnikom za aktywny udział.
Więcej szczegółów w reportaży TV Wielkopolskiej - zobacz reportaż

2017-11-20

Twój komentarz?

Autor:

Ataraksja