Dzień Postaci z Bajek

Dzień Postaci z Bajek 5 listopada to Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. W naszej szkole obchodzono go już od dawna w oddziałach przedszkolnych, ale w tym roku po raz pierwszy został zorganizowany przez Samorząd Uczniowski dla całej społeczności szkolnej.

Dzień ten obchodzony jest na całym świecie w dniu urodzin Walta Disney'a i uważany za święto każdej z bajkowych postaci. Uczniowie wszystkich klas z miłą chęcią wcielili się w ulubionych bohaterów. Cudownie prezentowali się w swoich kostiumach, a uśmiech zdobiący ich zadowolone buzie świadczył o tym, że dobrze tego dnia czuli się w swoich rolach. Obserwując pomysłowość, jaką wykazali się w dobieraniu kostiumów , można być pewnym, że nasza młodzież ma wspaniale rozwiniętą wyobraźnię.. Nauczyciele także uczestniczyli w tej zabawie - zrobili niespodziankę dzieciom i młodzieży, przebierając się za bohaterów z bajek. Widać było, że powrót do wspomnień z dzieciństwa sprawił im wiele radości.

W młodszych klasach panie zorganizowały dla wychowanków dodatkowe atrakcje. Sekcja muzyczna umilała przerwy bajkową muzyką Tradycyjnie też w bibliotece szkolnej dzieci mogły brać udział w bardzo ciekawych i z wielką fantazją zorganizowanych zajęciach. Dzień minął wszystkim bardzo szybko w tej bajkowej atmosferze.

Baśnie i bajki to źródło bogatych przeżyć, wrażeń i sposób na wzbogacenie wyobraźni. Są też trwałym pomostem łączącym pokolenia i okazją do wspólnej zabawy.


2021-11-08

Twój komentarz?

Autor:

Ataraksja