XXI Dzień Papieski - "Nie lękajcie się!"

Tegoroczne hasło XXI Dnia Papieskiego brzmi: „Nie lękajcie się!” („ Non abbiate paura” - nie lękajcie się otworzyć drzwi Chrystusowi).

Ta, być może jedna z najbardziej znanych na świecie wypowiedzi Jana Pawła II, pochodzi z jego homilii wygłoszonej 22 października 1978 roku podczas mszy świętej na placu św. Piotra w Rzymie inaugurującej jego pontyfikat.

Dzień Papieski poprzedzony był lekcjami, podczas których młodsze dzieci poznawały postać papieża, a starsza młodzież przypomina i utrwalała sobie zdobytą w latach poprzednich wiedzę o naszym wielkim rodaku.

Przy tak doniosłej okazji, jaką było wspomnienie wzoru świętości, dzieci i młodzież wykonały prace plastyczne tematycznie związane z sylwetkami nowych polskich błogosławionych. Mowa tu o : Kardynale Stefanie Wyszyńskim – Prymasie Tysiąclecia oraz o matce Elżbiecie Róży Czackiej ( dnia 12.09.2021r. odbyła się ich beatyfikacja w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie).

Tradycyjnie już w Dniu Papieskim w naszej szkole roznoszone były ulubione ciastka naszego rodaka – kremówki. Uczniowie z ogromnym apetytem wyczekują tych przepysznych słodkości, które z roku na rok rozchodzą się w coraz większych ilościach. Miło jest przy słodkich kremówkach poszerzyć swoją wiedzę o polskich świętych, ich niezwykłych czynach i wierze.


2021-10-20

Twój komentarz?

Autor:

Ataraksja