Wycieczka z przygodą – Srebrna Góra – jesień 2021

Wycieczka z przygodą – Srebrna Góra – jesień 2021 W dniach 29.09 – 01.10.21r. uczniowie klas siódmych i ósmych mile spędzili czas na 3-dniowej wycieczce do Srebrnej Góry. Na uczestników czekało wiele atrakcji.
Pierwszą był spływ pontonowy Przełomem Bradzkim. Wyprawa pięcioma meandrami Nysy Kłodzkiej dostarczyła wszystkim niezapomnianych emocji. Następnie kolejką turystyczną udali się do Folwarku Szyfrów, gdzie w zabawie interaktywnej, przeniesionej rodem z gier komputerowych, poznawali historię Dolnego Śląska. Wykazali się tam sprytem, spostrzegawczością i przede wszystkim działali zespołowo. Zwiedzili również największą górską twierdzę w Europie - Donjon. Uczniowie byli świadkami pokazu wystrzału z armaty. Z dużym zainteresowaniem wysłuchali opowieści o życiu w koszarach wojskowych. Kolejną atrakcją były zajęcia na ściance wspinaczkowej i zjazd tyrolką. Każdy uczestnik mógł poznać sprzęt wspinaczkowy oraz podstawy alpinistyki.
Drugi wieczór plenerowych atrakcji zakończył się ogniskiem. Z wielką przyjemnością uczestnicy wycieczki wzięli udział w atrakcjach przygotowanych na dzień odjazdu. Uczniowie wyposażeni w mapy oraz instrukcję gry szukali ukrytych srebrnych talarów. Aby wykonać to zadanie należało rozwiązywać zagadki logiczne i wykazać się umiejętnością orientacji w zabytkowej zabudowie starego miasteczka górniczego. Zwycięzcy otrzymali nagrody.

Wyjazd do Srebrnej Góry okazał się ciekawą lekcją historii, wychowania fizycznego, przyrody, geografii, a nawet matematyki. Wszyscy w dobrych humorach, bogatsi o nowe doświadczenia wrócili do domu.


2021-10-06

Twój komentarz?

Autor:

Ataraksja