Mistrzostwa Powiatu Słupeckiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych


W dniu 30 września 2020 roku w godzinach od 10.00 do 12.30 na terenie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Zagórowieodbyły się biegi przełajowe w ramach Mistrzostw Powiatu Słupeckiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych Igrzyska Dzieci i Młodzieży Szkolnej 2020/2021.

W mistrzostwach wzięły udział 102 zawodniczki i 114 zawodników z 13 szkół podstawowych powiatu słupeckiego. Przed rozpoczęciem zawodów dokonano krótkiego podsumowania sportowego roku szkolnego 2019/2020.

Sześć najlepszych szkół w klasyfikacji współzawodnictwa sportowego wkategoriach: klasy I-III Igrzyska Dzieci i Igrzyska Młodzieży Szkolnej otrzymało pamiątkowe grawertony. Uczniowie naszej szkoły w kategorii klas I-III zajęli 3.miejsce, a w kategorii klas VII- VIII 6.miejsce. W klasyfikacji końcowej zawodów awans do finału wojewódzkiego uzyskały obydwie drużyny dziewcząt z naszej szkoły z klas: VI, V w składzie:
Julia Drzewiecka, Julia Kaczmarek, Jagoda Koziorowska, Maliwna Koziorowska, Aleksandra Łuczak, Julia Molenda
oraz z klas: VII i VIII w składzie:
Sandra Bełza, Magdalen Król, Malwina Majewska, Oliwia Ślebioda, Amelia Wawrzyniak, Laura Woźniak.

W kategorii chłopców nie udało się naszym sportowcom uzyskać kwalifikacji do zawodów wojewódzkich.Uczniowie klas VI imłodszych zajęli7.miejsce, natomiast w kategorii klas VII – VIII 6. miejsce. Finał wojewódzki zawodów odbędzie się w dniu 20 października 2020 roku w Poznaniu.

Naszym drużynom życzymy dalszych sukcesów sportowych!

2020-10-23

Twój komentarz?

Autor:

Ataraksja