FINAŁ WOJEWÓDZKI W POZNANIU

FINAŁ WOJEWÓDZKI W POZNANIU 12 października 2017 w historii sportu szkolnego naszej szkoły zapisał się jako dzień szczególny, bowiem w tym dniu na hipodromie Wola w Poznaniu odbył się Finał Wojewódzki w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Dotychczas, mimo że poziom biegania w naszej szkole można uznać za dobry, nasi reprezentanci nigdy nie zakwalifikowali się do tej imprezy. Owszem, na zawodach w biegach indywidualnych zajmowaliśmy niezłe miejsca (nawet w finałach wojewódzkich) ale zawodach drużynowych w których startują tylko mistrzowie powiatów ta sztuka nie udała się nigdy.
Dopiero w tym roku stało się inaczej, a to za sprawą reprezentacji dziewcząt, które już w ubiegłym roku zasygnalizowały, że są na najlepszej drodze do zdetronizowania niepokonanego do tej pory Strzałkowa. I rzeczywiście tak się stało. Drużyna w składzie: Kinga Sikorska, Weronika Sklarek, Ania Rumińska, Wiktoria Pawlaczyk, Ola Jóźwiak, Laura Woźniak, Klaudia Górska, Zuzia Pawlaczyk i Patrycja Woźniak w bardzo dobry stylu wygrała rywalizację powiatową i zakwalifikowała się do wspomnianego Finału Wojewódzkiego. Na te zawody dziewczęta jechały dość mocno stremowane, żeby nie powiedzieć wystraszone. Raz, że ranga imprezy wysoka; dwa, że to ich debiut na takich zawodach; no i po trzecie to sama wyprawa dość daleka. Ponadto trudność zawodów (dystans 8x 800 metrów), nieznana trasa, dość kapryśna pogoda nie sprzyjały i nie nastrajały dziewcząt optymistycznie. Tym większa było zaskoczenie ale też wielka radość po zakończeniu biegu, który wspomniane dziewczęta ukończyły na rewelacyjnie wysokim czwartym miejscu, mając przez moment szansę na miejsce dające medal. Jest niewątpliwie ogromny sukces, gdyż w tych zawodach wzięło udział 42 reprezentacja powiatów, z bardzo dużych ośrodków miejskich: zwycięstwo przypadło SP 52 Poznań, przed SP 11 Piła i SP 12 Gniezno.
Swoim startem dziewczęta pokazały, że są liczącą się w województwie Wielkopolskim siłą w biegach przełajowych, a sukcesy indywidualne z lat poprzednich nie były przypadkowe. Dziewczętom należą się ogromne brawa również dlatego, że oprócz rywalek, musiały też toczyć walkę z trudną, selektywną trasą oraz kiepską pogodą(deszcz). Mimo przeciwności spisały się bardzo dobrze czego im należy życzyć w przyszłości.

2017-10-13

Twój komentarz?

Autor:

Ataraksja