Warsztaty Technologiczne

W dniu 4. lutego 2020r. w Hali Widowiskowo-Sportowej przy Szkole Podstawowej im. L. Jakubowicz w Ostrowitem odbyły się Warsztaty Technologiczne we współpracy z firmą PAT-KOMP Patryk Chorzewski.
Ogromnym zainteresowaniem cieszyły eksperymenty z zakresu fizyki, biologii czy przyrody, przeprowadzone dzięki Cyfrowemu Laboratorium Szkolnemu Einstein.
Zaprezentowano również drukarkę Skriware, która może wydrukować najróżniejsze modele. Dzieci mogły się im dokładnie przyjrzeć, dotknąć, zapamiętać, jak i zaprojektować własne. Poznały też sam proces drukowania i dowiedziały się przy okazji, jak wygląda i działa drukarka 3D.
Dzięki zestawom robotycznym Jimu uczniowie naszej szkoły poznali podstawy programowania, zasady działania robotów i przykłady ich zastosowania w praktyce. Wielkim wyzwaniem okazało się nie tylko samo składanie robotów, które kosztuje sporo cierpliwości i zaangażowania, ale również umiejętność współpracy w grupie, która jest niezwykle ważna podczas wspólnego rozwiązywania postawionych zadań.
Wszyscy uczestnicy warsztatów otrzymali na zakończenie upominki. Rozlosowano też wiele cennych nagród, wśród nich nagrodę główną - Robota Jimu.
Wszystkie działania podczas trwania warsztatów technologicznych pozwoliły na doskonalenie posiadanych już kompetencji cyfrowych, rozwijanie logicznego i analitycznego myślenia.
Wkład w edukację naszych dzieci to wkład w rozwój naszej wspólnej przyszłości. Dlatego z tego miejsca jeszcze raz bardzo dziękujemy za wsparcie przy organizacji warsztatów Wójtowi Gminy Ostrowite Panu Mateuszowi Wojciechowskiemu, Radzie Gminy Ostrowite oraz Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Ostrowitem.

2020-02-10

Twój komentarz?

Autor:

Ataraksja