SPRZĄTANIE ŚWIATA

W dniach 24- 27 września uczniowie Szkoły Podstawowej im. Ludwiki Jakubowicz w Ostrowitem włączyli się do akcji SPRZĄTANIE ŚWIATA. Akcja sprzątanie świata to międzynarodowa kampania, która wywodzi się z Australii. Po raz pierwszy odbyła się w 1989 roku, gdy 40 tysięcy mieszkańców Sydney wzięło udział w akcji sprzątania terenów portu. Od 1994 roku w sprzątaniu świata biorą udział także Polacy.
Krajowym patronem i koordynatorem akcji w Polsce jest Fundacja Nasza Ziemia. Temat tegorocznej edycji to "Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!".

Oddziały przedszkole: klasa Oa i klasa Ob odpowiedzialne były za porządek na terenie przy szkole. Dzieci z klas: 1a,1b,2a,2b,3 i 4 wybrały się sprzątać ulice położone w centrum Ostrowitego. Natomiast najstarsi uczniowie ( klasy 6a,6b,7a,7b i 8 ) udali się do parku usytuowanego w okolicy wsi Jarotki oraz nad jezioro.

Celem akcji było budowanie świadomości ekologicznej, nauka selektywnej zbiórki odpadów oraz podjęcie pozytywnych działań na rzecz ochrony środowiska

2019-09-27

Twój komentarz?

Autor:

Ataraksja