Sukcesy szkolnych lekkoatletów

Igrzyska Dzieci (klasy VI i młodsi)

1.W Słupcy 22 maja przeprowadzone zostały Mistrzostwa Powiatu w trójboju la klas 4 (rocznik 2008). Naszą szkołę reprezentowały : Julia Molenda, Malwina Koziorowska, Bojarska Izabela, Budzińska Nastia, Markiewicz Paulina, drużyna męską stanowili : Wojciech Roszak, Mateusz Głombicki, Kacper Król, Mikołaj Woźniak i Dawid Rumiński. Zawodnicy rzucali piłeczką palantową, skakali w dal, oraz biegali na 60 metrów.
Wyniki z tych konkurencji przeliczane są na punkty wielobojowe, co po zsumowaniu daje wynik całej drużyny. Dziewczyny wywalczyły III miejsce w powiecie, chłopcy II miejsce. Drużyna męska uzyskała awans do Mistrzostw Rejonu Konińskiego gdzie zajęła 5 miejsce.

2.Mistrzostwa Powiatu w czwórboju la klas 6 (rocznik 2006 i młodsi)

Dziewczęta w składzie : Julia Przybył, Laura Woźniak, Malwina Koziorowska, Magdalena Król, Patrycja Woźniak, Malwina Król i Natalia Chatkowska zajęły I miejsce i uzyskały awans do Mistrzostw Rejonu Konińskiego. Na tych zawodach wywalczyły III miejsce nieznacznie przegrywając z zespołami SP Ślesin i SP Słodków. Dziewczyny jako drużyna nie uzyskały awansu do Finałów Mistrzostw Wielkopolski w czwórboju la, ale Laura Woźniak i Julia Przybył wygrywając odpowiednio bieg na 600 metrów i rzut piłeczką palantową miały prawo startu indywidualnie w finałach mistrzostw wielkopolski. Zawody finałowe rozegrane zostały w Szamotułach 27.05 , Julia Przybył w rzucie piłeczką palantową z wynikiem 49 metrów zajęła II miejsce w Wielkopolsce, Laura Woźniak w tej samej konkurencji zajęła 6 miejsce. Julka dołączyła do wąskiego grona uczniów naszej szkoły którzy wywalczyli medal w finałach mistrzostw wielkopolski.