Podsumowanie Europejskiego Tygodnia Sportu

W piątek 12 października w naszej szkole odbyło się podsumowanie Europejskiego Tygodnia Sportu. Szkoła Podstawowa w Ostrowitem pierwszy raz wzięła udział w tej ogólnoeuropejskiej akcji ,w ramach której zorganizowano szereg imprez wpisujących się w hasło „Bądź aktywny” jakie przyświecało IV edycji ETS.
Harmonogram sportowych wydarzeń przeprowadzonych w naszej szkole:
- we wtorek 25.09 odziały przedszkolne oraz klasy Ia i Ib rywalizowały między sobą w wyścigach rzędów. W tym samym dniu przeprowadzono również Mistrzostwa Szkoły w Tenisa Stołowego
- w środę 26.09 klasy III Gim.
uczestniczyły w rajdzie rowerowym śladami miejsc narodowych „Drogi Wielkopolan”
- w czwartek 27.09 uczniowie wzięli udział w rajdzie pieszym do miejsc pamięci narodowej.
Oprócz tego na lekcjach wychowania fizycznego trwała rywalizacja między klasami IV;V i VI w piłkę nożną, piłkę ręczną i dwa ognie. Walka o na boisku była zacięta, ale prowadzona w sportowej atmosferze, wygrana nie była najważniejsza, liczyło się uczestnictwo i sam udział w tym wydarzeniu sportowo-rekreacyjnym.
Na podsumowaniu ETS uczniowie klas VII ; VIII i III Gim. tak jak maluchy z nauczania początkowego rywalizowali między sobą w formie wyścigów rzędów. Zabawowa forma i ciekawe zadanie jakie mieli wykonać uczniowie wzbudziła duży aplauz na widowni i dobrą zabawę wśród samych ćwiczących.
Hasło „Bądź aktywny” w ramach IV edycji ETS w Szkole Podstawowej w Ostrowitem zostało zrealizowane w 200%.

2018-10-16

Twój komentarz?

Autor:

Ataraksja