Wycieczka do Łodzi

Wycieczka do Łodzi 16 maja 2018 roku uczniowie naszej szkoły wyjechali na wycieczkę jednodniową do Łodzi. Uczestnikami wyjazdu byli uczniowie klas 0 - VII - (47 osób), którzy aktywnie i systematycznie brali udział w szkolnej akcji zbiórki surowców wtórnych w roku szkolnym 2017/2018.
Łódź nie jest najczęściej odwiedzanym miejscem w kraju ale stanowi styk wielu kultur. Skrywa wiele tajemnic i ciekawych atrakcji związanych z kulturą i historią naszego kraju. Najmłodsze dzieci odwiedziły Planetarium EC1. Obejrzały seans pt: "Polaris" i poznały przygody niedźwiedzia polarnego. Dowiedziały się dlaczego świeci Słońce, co to jest Droga Mleczna, jak zmieniają się pory dnia i roku i co dzieje się na niebie? Pod okrągłą kopułą w połączeniu z ciemnym wnętrzem stworzono wrażenie bezpośredniego patrzenia w niebo, a efekty wizualne i dźwiękowe dodatkowo potęgowały przeżycia dzieci i rozbudziły zainteresowanie astronomią. Ciekawą propozycją dla starszych uczestników była wizyta w Grocie Solnej. Udział w 45 minutowym seansie miał charakter profilaktyczno- zdrowotny. Dzieci zobaczyły jak wygląda grota solna, poznały jej działanie lecznicze i odbyły seans relaksacyjny. Uczestniczyły w wielu zabawach i konkursach zorganizowanych przez animatorów.
II część dnia miała charakter rozrywkowy. Na nasze dzieci w Manufakturze, w „Parku zabaw i rozrywki JUPI PARK” czekały kolejne atrakcje. To niezwykłe miejsce, w którym dzieci – nawet te starsze mogły oderwać się od rzeczywistości i przenieść do bajkowego świata dżungli. Innowacyjny, interaktywny sprzęt rozrywkowy zapewnił niezapomniane wrażenia, wspierając jednocześnie rozwój psycho-motoryczny dzieci. Ostatnim punktem wycieczki były zajęcia sportowe w Trampolandii „Saltos”. Nad bezpieczeństwem dzieci czuwali wykwalifikowani trenerzy. Przed rozpoczęciem skakania poprowadzili obowiązkową rozgrzewkę. Byli też cały czas razem z dziećmi na trampolinach. Mamy nadzieję, że był to dzień pełen wrażeń i dobrej zabawy. Opiekę sprawowali: pani Emilia Piwnicka, pani Beata Bocian, pani Ilona Łusiewicz, pani Dorota Bryska, pani Lidia Kulczewska.
Spędzenie tak atrakcyjnych chwil możliwe było dzięki hojności Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej w Ostrowitem. Organizator wycieczki składa również podziękowania Gminnemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej za dofinansowanie wyjazdu oraz Pani Dyrektor, która dołożyła wszelkich starań aby wycieczka przebiegała zgodnie z ustalonym programem. Pobyt w "Parku zabaw i rozrywki JUPI PARK" ufundowało Stowarzyszenie „Młodzi Aktywni” z siedzibą w Koninie. Dziękujemy wszystkim za coroczne wspieranie akcji ekologicznej w naszej szkole.

2018-05-24

Twój komentarz?

Autor:

Ataraksja