"Mały inżynier" - warsztaty edukacyjne z robotyki

13 kwietnia dzieci z oddziałów przedszkolnych 0 a i 0 b oraz uczniowie klasy pierwszej i drugiej uczestniczyli w zajęciach z robotyki i logiki programowania, na których zbudowali Robopsa. Zgodnie z instrukcją dołączyli do klocków silniki i czujniki, a następnie programowali za pomocą kart i czytnika. Bawiąc się klockami LEGO zbudowali "łapacza" kubków, którego następnie zaprogramowali i "ożywili". Zajęcia pozwoliły uczniom rozwijać współpracę między sobą, a przy tym dobrze się bawić.
Dzieci z wielkim zaangażowaniem wypełniały polecenia instruktorów, wykazując umiejętności na miarę pokolenia XXI wieku. Wszystkie roboty działały bez zarzutu. Najwięcej emocji sprawiło dzieciom wykorzystanie skonstruowanych robotów do zburzenia niewysokiej wieży. To zadanie wymagało od dzieci nie tylko precyzji i strategii, ale również współpracy w grupie. Kontakt z robotyką poprzez zabawę był dla dzieci interesującą formą nauki podstaw programowania. Być może te warsztaty zainicjowały rozwój pasji, które w przyszłości przyczynią się do wyboru wymarzonego zawodu?
Dziękujemy Gminnemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej za dofinansowanie warsztatów edukacyjnych i możliwość wprowadzenia dzieci w świat robotyki.

2018-04-16

Twój komentarz?

Autor:

Ataraksja